اتفاقی که میل به سرمایه گذاری در بورس را افزایش می دهدیک کارشناس بازار سرمایه معتقد است که تصویب قانون مالیات بر عایدی سرمایه تمایل به سرمایه گذاری در بورس را افزایش می دهد.

ولید هلالات در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، با اشاره به لایحه مالیات بر درآمد سرمایه و تاثیر آن بر بازار سرمایه، گفت: هر چه فعالیت های سفته بازی در بازارهای موازی متوقف شود و مالیات بر مشاغل موازی یا مالیات بیشتر شود. که “بسیاری از سرمایه گذاران ترجیح می دهند سرمایه گذاری کنند.” در بازار سهام، در سهام سودآور سرمایه گذاری کنید و سود را تقسیم کنید.

وی ادامه داد: تاکنون اکثر شرکت ها معاف از مالیات هستند و تقریباً تنها دو گروه در این کشور مالیات پرداخت می کنند. یکی سهامداران، هر دو شرکت یکبار مالیات می پردازند و درمان مالیاتی همزمان کسر می شود و گروهی از کارکنان. بنابراین هرچه وضعیت مالیات در بازارهای موازی روشن تر باشد، تمایل به سرمایه گذاری در بورس بیشتر می شود.

بر اساس این گزارش، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی چندی پیش اعلام کرد که پیش نویس قانون مالیات بر عایدی سرمایه به زودی برای بررسی به صحن علنی مجلس ارائه می شود. قرار داده شود.

قبلاً اعلام شده است که این قانون مالیات بر کل درآمد است که بستگی به تأمین درآمد مالیاتی دارد بودجه است.

انتهای پیام