آیا کربوهیدرات ها به خوبی با چربی های حیوانی یا چیزهای دیگر ترکیب نمی شوند؟ : مغذی


ظاهراً در مطالعه تغذیه ای من ، دو مکتب فکری برجسته وجود دارد که هر دو غذاهای کم فرآوری شده یا کامل را ترویج می کنند.

  1. مدرسه ای از تفکرات گیاهی ، که بسیاری از بیماریها در اثر خوردن زیاد محصولات حیوانی ایجاد می شوند. و وقتی مردم محصولات حیوانی را به طور کامل قطع می کنند ، بیماری آنها کاهش می یابد. (قوی ترین مثال ، کار کمپنر در جلب توجه افراد به دیابت ، بیماری کلیوی ، فشار خون بالا و نارسایی قلبی با خوردن فقط برنج سفید و میوه و شکر است)

  2. نوعی کتوز یا سبک پالئو که مزایای چربی های با کیفیت بالا را که از فرآورده های حیوانی در هنگام پرورش در مراتع پرورش یافته اند ، و همچنین در مورد غلات کامل یا در برخی موارد همه کربوهیدرات ها مورد تردید قرار می دهد. و من در مورد افراد زیادی شنیده ام که از رژیم های کتو استفاده می کنند و تا آنجا که ممکن است کربوهیدرات مصرف کنند و کالری بیشتری از کره ، تخم مرغ و گوشت می خورند (به نظر می رسد مطالعاتی برای معکوس کردن نارسایی قلبی و دیابت انجام شده است).

آنچه من تعجب می کنم این است که از آنجا که به نظر می رسد کاهش کربوهیدرات یا کاهش چربی های حیوانی مزایایی دارد ، آیا این دو مورد که به طور مناسب در بدن ما با یکدیگر مطابقت ندارند ، اشکالی دارد؟ یا این که بیش از حد پردازش آنها باعث ناسالم شدن چیزها می شود (مانند غلات / شیر ، همبرگر و پیتزا)؟

دیدگاهتان را بنویسید