آیا لوسیون برنزه کننده از پوست شما محافظت می کند؟

بروز سرطان پوست در سال های اخیر به شدت افزایش یافته است. در حال حاضر شایع ترین شکل سرطانی است که افراد با آن تشخیص داده می شوند. مردم از این موضوع آگاه می شوند. کسانی که هنوز هوس ظاهر طبیعی و سالم برنزه شدن دارند، از محصولاتی مانند لوسیون برنزه کننده استفاده می کنند، سعی می کنند سریع تر برنزه شوند و قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش (UV) را کاهش دهند. آیا این خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش می دهد؟

مردم از لوسیون برنزه کننده استفاده می کنند تا سلول های پوست بدن خود را مجبور کنند که تولید ملانین را به طور چشمگیری افزایش دهند. این ماده پروتئینی است که توسط سلول های خاص پوست ساخته می شود و باعث تیره شدن رنگ پوست می شود. به طور معمول، بدن هنگام قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش ملانین تولید می کند تا از پوست در برابر اثرات مخرب این اشعه محافظت کند.

لوسیون های برنزه کننده اغلب حاوی اسید آمینه ای به نام تیروزین هستند که بلوک ساختمانی برای پروتئین ملانین است. افزایش در دسترس بودن تیروزین باعث می شود بدن ملانین را سریعتر تولید کند. همچنین حساسیت پوست به اشعه UV را افزایش می دهد، اما. پوست نیز بیشتر مستعد آسیب است.

پوست با استفاده از این محصولات حساس تر می شود. علاوه بر این، ضد آفتاب اثربخشی این محصولات را کاهش می دهد. بسیاری از افراد هنگام استفاده از لوسیون برنزه کننده از پوشیدن کرم ضد آفتاب اجتناب می کنند. عدم استفاده از محافظت مناسب در برابر آفتاب، خطر آسیب ناشی از اشعه ماوراء بنفش را افزایش می دهد.

اغلب، مردم لوسیون برنزه کننده را ایمن تر می دانند زیرا عمدتاً برای استفاده در تخت های برنزه طراحی شده است. اما این یک افسانه است. تخت‌های برنزه، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش را دو برابر می‌کنند. تخت‌های برنزه کردن، کاربران را در معرض دوزهای بالاتری از اشعه ماوراء بنفش نسبت به نور طبیعی خورشید قرار می‌دهند.

بسیاری از محصولات برنزه کننده دارای مرطوب کننده ها و ویتامین ها برای محافظت از پوست در برابر آسیب های ناشی از اثرات برنزه شدن هستند. اگرچه اینها می توانند برای پوست مفید باشند، اما این بسیار شبیه تلاش برای بازسازی ساختمان آسیب دیده در اثر آتش سوزی است. تفاوت این است که پوست را نمی توان از بین برد و دوباره ساخت. آسیب غیر قابل برگشت است

انواع لوسیون های برنزه کننده موجود است که برنزه های تیره تر، جایگزین های عطر یا گزینه های مرطوب کننده را ارائه می دهند. بسیاری از این موارد پوست را نسبت به اشعه ماوراء بنفش حساس تر می کنند. هر چه این محصولات بیشتر استفاده شوند، پوست حساس تر می شود.

حقیقت این است که لوسیون برنزه کننده با کمک به برنزه شدن سریعتر از پوست شما محافظت نمی کند. در واقع، می تواند خطر آسیب و سرطان پوست را افزایش دهد. در عوض یکی از اسپری های برنزه کننده موجود در سالن های محلی را در نظر بگیرید. اینها ظاهری برنزه طبیعی را بدون قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش ارائه می دهند.

سریعترین رژیم لاغری