آیا عفونت با آنفولانزا ویروس کرونا را مهار می کند؟ایسنا/ خراسان رضوی اگر فردی مبتلا به آنفولانزای A باشد، پاسخ به آن عفونت می تواند به میزان قابل توجهی SARS-CoV-2 را کاهش دهد.

محققان دانشگاه نیویورک می گویند: «نتایج این تحقیق مهم است زیرا انسان ها اکنون با دو نوع ویروس RNA تنفسی در گردش با پتانسیل همه گیر مواجه هستند.

آنها افزودند: از آنجایی که هر دو ویروس راه های هوایی را آلوده می کنند و می توانند منجر به عوارض و مرگ و میر قابل توجهی شوند، درک عواقب عفونت همزمان ضروری است.

چندین مطالعه بالینی قبلاً یافته هایی را در مورد عفونت همزمان SARS-CoV-2 با سایر ویروس ها گزارش کرده اند.

شایان ذکر است، طبق تحقیقات منتشر شده در مجله ویروس شناسی، ویروس آنفولانزای A با تکثیر SARS-CoV-2 در ریه تداخل می کند و می تواند این کار را حتی بیش از یک هفته پس از پاک شدن آنفولانزای A ادامه دهد.

محققان خاطرنشان کردند: «این داده‌ها وجود عوامل درون‌زا یا ناشی از ویروس آنفولانزای A را نشان می‌دهد که ممکن است رشد SARS-CoV-2 را محدود کند، اما مشخص نیست که آیا این تأثیر به شدت بیماری کمک می‌کند یا خیر».

محققان این آزمایش ها را در سلول های کشت داده شده و همچنین در مدل حیوانی همستر طلایی انجام دادند. بنجامین آر. تنور، استاد میکروبیولوژی در دانشگاه نیویورک، گفت: به حیوانات همزمان دو ویروس داده شد و در اولین، سه، پنج، هفت و ۱۴ روز پس از آلودگی مورد بررسی قرار گرفتند.

محققان همچنین آزمایشاتی انجام دادند که در آن ابتدا حیوانات را با هر ویروس و سه روز بعد با ویروس دیگر به چالش کشیدند و آنها را در روزهای اول، سوم و پنجم پس از چالش دوم تحت نظر گرفتند.

او می‌گوید: «این مطالعه می‌تواند به‌عنوان نمونه‌ای از این که چگونه یک پاسخ ایمنی به چیزی نامربوط می‌تواند محافظت در برابر SARS-CoV-2 را فراهم کند، استفاده شود.

این گروه نشان داد که عفونت همزمان منجر به پیامدهای پاتولوژیک بدتری در مدل حیوانی نمی شود. این نتایج نشان داد که عفونت همزمان با SARS-CoV-2 و ویروس آنفلوانزای A تهدیدی برای بشریت ایجاد نمی کند.

انتهای پیام