آیا درمانی برای سرطان پوست وجود دارد؟

سرطان پوست شایع ترین نوع سرطان در انسان است و سالانه میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. این سرطان در اثر قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید، تشعشع، مواد سرطان زا و افزایش سن ایجاد می شود. سه نوع وجود دارد: کارسینوم سلول بازال، ملانوما و کارسینوم سلول سنگفرشی. هر سه آنها خطر جدی برای سلامتی شما دارند، اما ملانوم خطرناک ترین آنهاست. تشخیص سرطان پوست نسبتاً آسان است زیرا به شکل تغییر رنگ پوست و خال های رنگی یا شکل غیرعادی ظاهر می شود. در واقع، اکثر قربانیان سرطان پوست تنها با معاینه پوست خود به وضعیت خود پی می‌برند (البته، تشخیص فقط توسط پزشک انجام می‌شود).

از آنجایی که بسیاری از مردم به دنبال حفظ برنزه قهوه ای طلایی خود در هر سال هستند، سرطان پوست همچنان یک تهدید قوی برای سلامت عمومی باقی می ماند، زیرا اکثر مردم مایل نیستند ارتباط بین قرار گرفتن در معرض نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش و توسعه سرطان پوست را جدی بگیرند. برنزه کردن مدرن و مرسوم است و مردم دوست ندارند برخلاف منحنی زیبایی شناسی حرکت کنند. با این حال، آفتاب گرفتن مشتاق بودن به طور خودکار منجر به سرطان پوست نمی شود و تنها علت آن نیست. سرطان پوست همچنین می تواند به دلیل آسیب رساندن به رادیکال های آزاد ناشی از مواد سرطان زا و اثرات اجتناب ناپذیر پیری ایجاد شود. با این حال، بهترین روش اجتناب این است که در معرض نور خورشید قرار نگیرید یا زمانی که زیر نور آفتاب هستید فقط از یک ضد آفتاب قوی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که کاهش لایه اوزون جذب اشعه ماوراء بنفش در ساحل را بیشتر و بیشتر خطرناک می کند.

مانند تمام انواع سرطان، همه می خواهند بدانند: آیا سرطان پوست درمانی دارد؟ سال گذشته، مطالعه‌ای که توسط محققان دانشکده پزشکی دانشگاه راش در شیکاگو در بریتانیا انجام شد، نشان داد که واکسن تولید شده قادر است ۱۶ درصد از افرادی که از آن استفاده می‌کردند و مبتلا به ملانوم پیشرفته بودند را به طور کامل درمان کند. برای بقیه گروه، واکسن تا حد زیادی شانس بهبودی کاربر را بهبود بخشید. این به طور قطع ثابت نمی کند که سرطان پوست همیشه قابل درمان است، اما درمان آن را به یک گزینه تبدیل می کند. علاوه بر داروهای سرطان‌های دارویی، پمادهای موضعی زیادی وجود دارند که نشان داده‌اند سرطان پوست را تسکین می‌دهند. نشان داده شده است که سیمیلیوم، یک داروی بدون نسخه برای گزش حشرات، علائم آن را بهبود می‌بخشد و از انواع داروهای طبیعی مانند آلوئه ورا و ویتامین D نیز استفاده می‌شود. اگر به سرطان پوست مبتلا هستید، هر دوره درمانی که انجام می دهید باید حداقل در صورتی که توسط پزشک تأیید نشده باشد، مورد بحث قرار گیرد، اما چه به طب طبیعی علاقه مند باشید و چه به پزشکی مبتنی بر دارو، شانس درمان کامل سرطان شما کم است، بنابراین در از این نظر، هر دو طرف راهروی پزشکی ارزش امتحان کردن را دارند.