آیا برای بدن خود به لوسیون مراقبت از پوست نیاز دارید؟

با توجه به افزایش میزان مشکلات پوستی که در بین مردم تجربه می شود، انواع مختلفی از لوسیون های مراقبت از پوست به بازار عرضه شده است تا به بیماران کمک کند تا به راحتی به آنها دسترسی داشته باشند. از آنجایی که می‌دانیم مردم تنوع را دوست دارند و طعم همه افراد یکسان نیست، لوسیون‌ها نیز ساخته شده و به انواع مختلفی دسته‌بندی شده‌اند تا با ذائقه همه مطابقت داشته باشند. با این حال، همیشه توصیه می شود بیمارانی که از لوسیون ها استفاده می کنند، پوست خشک داشته باشند و پوست چرب نداشته باشند تا دچار مشکلات چربی پوست مانند آکنه نشوند.

برای شروع، ما با آنچه به عنوان لوسیون حمام شناخته می شود شروع می کنیم. این نوع لوسیون مراقبت از پوست قرار است بلافاصله بعد از دوش گرفتن استفاده شود. لوسیون حمام به جایگزینی روغن های ضروری پوست که ممکن است بعد از دوش گرفتن شسته شده باشند کمک می کند و همچنین به مرطوب شدن پوست کمک می کند. با این کار از ایجاد چین و چروک در انگشتان دست و پا جلوگیری می کنید و به نوبه خود پوست اطراف این نواحی را سالم و سفت نشان می دهید. نوع دیگری از لوسیون که می تواند جایگزین یا مکمل لوسیون های مراقبت از پوست حمام شود، لوسیون حمام شیر است. این فرمولی است که قرار است به طور مرتب در حین حمام به وان آب اضافه شود، سپس قرار است مدتی در آن غوطه ور شود تا پوست تمام خوبی هایی را که می تواند با لوسیون حمام شیر به ارمغان آورد جذب کند.

انواع دیگر لوسیون مراقبت از پوست عبارتند از: لوسیون بدن، لوسیون کودک و لوسیون دست. لوسیون بدن قرار است در سرتاسر بدن فرد مالیده شود تا بتواند اثر مرطوب کنندگی آنی را احساس کند. اکثر لوسیون‌های بدن موجود در بازار ممکن است با رایحه‌ها، ضدآفتاب‌ها، رنگ‌ها و اشعه‌های فرابنفش متفاوتی عرضه شوند تا با سلیقه، خلق و خوی متفاوت و همچنین نیازهای محافظتی آن‌ها مطابقت داشته باشند. از آنجایی که لوسیون کودک قرار است بر روی پوست حساس و لطیف نوزادان اعمال شود، قبل از اینکه برای مراقبت از پوست کودک مناسب تشخیص داده شود، ابتدا باید توسط متخصصین پوست در آزمایشگاه های پوست مورد آزمایش قرار گیرد. لوسیون مراقبت از پوست کودک معمولاً می تواند ارگانیک باشد و اغلب حاوی مواد شیمیایی مضر و عطرهایی نیست که ممکن است پوست کودک را تحریک کند. از طرف دیگر، لوسیون دست برای استفاده روی دست ها استفاده می شود و معمولاً به گونه ای ساخته می شود که به راحتی جذب شود و بلافاصله رطوبت را تامین کند.

برای اینکه بدانید از چه نوع لوسیون مراقبت از پوست استفاده کنید، ابتدا باید نیاز به استفاده از لوسیون را شناسایی کنید. زمانی که قصد دارید برای مدت طولانی زیر نور آفتاب بمانید، مثلاً زمانی که به ساحل می‌روید یا برای پیاده‌روی بیرون می‌روید، لوسیون‌های ضدآفتاب آن‌هایی هستند که باید استفاده کنید تا از آفتاب سوختگی جلوگیری شود. زمانی که می خواهید جلوه ای رمانتیک به افراد بدهید، لوسیون های معطر انواعی از لوسیون هایی هستند که باید روی آن ها بمالید تا عطر پوست را نیز تامین کنید و به اطمینان حاصل کنید که بوی بدن شما تنها به عطر بستگی ندارد. برای استفاده روزمره، لوسیون های کاملا طبیعی با رطوبت بالا توصیه می شود تا از خشک شدن مداوم پوست جلوگیری شود.

سریعترین رژیم لاغری