آیا آقای گلال از زمین فوتبال از تیم ملی خداحافظی می کند؟با وجود اینکه جلال حسینی به طور رسمی به دوران بازیگری خود پایان داد، اما یکی از بزرگان تیم ملی ایران است که بیش از ۱۰۰ بازی ملی انجام داده است، بنابراین می تواند با پیراهن تیم ملی و مقابل چشمان تیم ملی از دنیای فوتبال خداحافظی کند. عمومی؟

به گزارش اسنا، کمتر بازیکنی است که ۱۰۰ بازی ملی فوتبال را تمام کرده باشد. این آمار در ایران کمتر از انگشتان دو دست است. سیدجلال حسینی، کاپیتان سابق پرسپولیس که به تازگی کفش هایش را آویخته است، یکی از این بازیکنان است. وی پس از جواد نکونام، علی دایی، علی کریمی و احسان حاج صفی در رده پنجم بازیکنانی است که بیشترین بازی را با ایران انجام داده اند.

در تجربه و عظمت سیدجلال حسینی در مسابقات ملی همین بس که بیش از بازیکنانی چون مهدی مهدوی کیا، آندرانیک تیموریان، کریم باقری، حمید استلی، جواد زارنچ، علی پروین و احمدرضا عابدزاده تا ۳۶ سالگی بازی کرد. .

جلال حسینی تا سال ۲۰۱۸ در تیم ملی حضور داشت و تا آخرین اردوها برای این تیم از سوی کی روش به این تیم دعوت شد، اما با انتشار فهرست نهایی ایران برای حضور در جام جهانی، نام او در بین تیم ها قرار نگرفت. دعوت شدگان سرانجام در ۱۹ آذر ۱۳۹۶ حسینی برای همیشه از حضور در تیم ملی ایران خداحافظی کرد. در نشست خبری وی برانکو ایوانکوویچ مدیر فنی وقت پرسپولیس نیز حضور داشت.

اما پس از گذشت چهار سال از آن اتفاق، حسینی به حضور در تیم ملی ادامه داد و در نهایت قبل از شروع فصل جدید وارد عرصه مربیگری شد. او بدون برگزاری مسابقه یادبود خداحافظی کرد و شاید به زودی پرسپولیس برای او بازی خداحافظی در نظر بگیرد.

این در حالی است که در تاریخ فوتبال ایران کمتر بازیکنی با پوشیدن لباس تیم ملی از فوتبال خداحافظی کرد و یا حداقل یک مسابقه یادبود در تیم ملی در نظر گرفته شد.

جواد نکونام یکی از بازیکنانی است که در زمان خداحافظی از تیم ملی مقابل سوئد به میدان رفت. البته بعدها در لیگ برتر بازی کرد و با انتشار پیامی در فضای مجازی کفش هایش را بست. کریم باقری نیز در دیدار ایران و برزیل که به طور اتفاقی هماهنگ شد از استادیوم های فوتبال خداحافظی کرد.

باقری قبل از آن بازی از فوتبال خداحافظی کرده بود اما به دعوت فدراسیون فوتبال ایران در بازی ایران و برزیل در امارات با شماره ۶ و جواد نکونام کاپیتان وقت تیم ملی ایران بازی کرد. ، شماره ۶۶ اینچ را پوشید. آن مسابقه و یکی از پرافتخارترین بازیکنان تیم ملی قرار بود از فوتبال خداحافظی کند.

حال این سوال پیش می آید که آیا سیدجلال حسینی از هدیه خداحافظی فوتبال و یک مسابقه یادبود در تیم ملی بهره می برد؟

مطمئناً اگر جلال حسینی زمانی دیگر از فوتبال خداحافظی می کرد، می توانست در یک بازی تدارکاتی لباس تیم ملی را بپوشد و با پیراهن شماره ۴ که سال ها بر تن می کرد از فوتبال خداحافظی کند، اما در این مورد مردان اسکوچیچ برای جام جهانی آماده می شوند و احتمالاً در اتریش یا هر جای دیگری در اروپا اردو خواهند گذاشت، احتمال آن بسیار کم است.

شاید جلال حسینی نیز مانند کریم باقری پس از ماه ها خداحافظی از ورزشگاه ها و پس از جام جهانی و با پوشیدن شماره چهار تیم ملی و در دیداری یادبود و در حضور هواداران این شانس را پیدا کند. بوسیدن چهار گوشه زمین فوتبال اما موضوع این است که چیدمان اتحادیه به زمان بستگی دارد.

انتهای پیام