آیا آقایان تجربه های تلخ دوران کرو را فراموش کردند؟ / چرا باید برگردد؟رئیس سابق فدراسیون فوتبال می گوید این فدراسیون نماینده فوتبال است و باید با دولت صحبت کند نه بازیکنان.

امیر عابدینی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران، درباره حواشی تیم فوتبال ایران در روزهای اخیر اظهار داشت: گاهی اختلافات سطحی است و به سرعت قابل حل است، اما گاهی شکاف در تیم عمیق است که این موضوع باعث می شود هشداری به رای دهندگان حضور ما در جام جهانی. دوستان ما فراموش کردند که ما یک رویداد بزرگ در پیش داریم. هر کشوری نمی تواند در این رویداد شرکت کند. با تلاش بازیکنان و سختی هایی که کشیده اند اکنون در آستانه ورود به جام جهانی هستیم. چرا اینها را تخریب می کنند؟

و ادامه داد: بضاعت سرپرست تیم ملی کم است و اگر منابع کافی بود و مدیریت توانمند بود، کار زیاد رها نمی شد. او نماینده بازیکنان و تیم ملی فدراسیون فوتبال است، نه بازیکن، نه نویسنده و نه هیچ فرد دیگری که نماینده تیم ملی باشد. ما سازمانی داریم به نام فدراسیون و مسئول است.

وی افزود: دولت محترم اگر بخواهد مطالبی را بشنود و حمایت کند باید از آقای مجدی بشنود نه شخص دیگری که می رود و صحبت می کند. یعنی بازیکن احساس خطر می کند و با مربی مقابله می کند. دوستان ما باید این موضوع را جمع آوری کنند و آقای مجدی از طرف دولت با هواداران فوتبال و احتمالاً آقای مخبر صحبت کنند. مخبر باید بداند که وزارت ورزش نمی تواند در این کار تخصصی دخالت کند. وزارت ورزش می تواند در کار کلی ورزش دخالت کند و فدراسیون ها پیگیر کارهای فنی و تخصصی تیم هستند. من تعجب می کنم که چرا آقای مجدی این موضوع را جمع آوری نمی کند. او باید قاطعانه به رسانه ها بگوید که آقای اسکوچیچ مربی تیم ملی است.

عابدینی درباره احتمال حضور کی روش در تیم ملی فوتبال نیز گفت: چرا کی روش برگشته است؟ آیا استادان تجربه های تلخ کی روش را فراموش کرده اند؟ نمی دانم در کار چه می خواهند که تجربه تلخ گذشته را دوباره زنده کنند. یک روز آقای کی روش آمد و به موفقیت رسید، اما به چه قیمتی و با چه شرایطی؟ آشتی با هر خشم؟ با کدام لجبازی؟ حالا فردی بی سر و صدا کار می کند و به موفقیت هایی دست یافته و تیمش را برای جام جهانی آماده کرده است. ما می توانیم به جای تعقیب کی روش، برای بازی با تیم های بزرگ هزینه کنیم. همه فوتبالیست های قدیمی فریاد می زنند “بگذار اسکوچیچ بماند” اما می گویند باید برود. نمیدانی این لجبازی چیست؟

وی در بخشی دیگر از صحبت های خود درباره ریاست مرشد مجدی به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال گفت: آقای مجدی اولین تجربه مدیریتی خود را در سطح کلان سپری می کند. ما نباید از او انتظار معجزه داشته باشیم. او رأی مجمع را دارد و باید از او حمایت کرد تا همه بار بر دوش یک نفر نیفتد. متاسفانه هیات مدیره با مشکل مواجه است و متاسفانه دو تیم هستند و این دو تیم به تیم ملی راه پیدا کرده اند. درخواست من از مدیریت ارشد این است که آقای مجدی را تنها نگذارند و نگذارند فوتبال سقوط کند. اگر فوتبال سقوط کند، استاندارد زیبایی را خراب کرده ایم.

عابدینی درباره نحوه رفتار ملی پوشان نیز گفت: به بازیکنان می گویم بدانید همیشه در تیم ملی نخواهید بود و تاریخ درباره شما قضاوت خواهد کرد. وجدان جامعه بیدار است و کاری نمی کند که جامعه شما را در نظر نگیرد. فوتبال به اندازه کافی بدکار دارد، اما مردم پشت سر فوتبال همه مزاحمت ها را فراموش می کنند و برای تیم ملی فریاد می زنند و تشویق می کنند. چون موفقیت در تیم ملی اعتبار جامعه ماست. وظیفه فوتبالیست این نیست که بگوید مربی کیست، وظیفه فوتبالیست اطاعت از مربی است.

وی درباره نقش بازیکنان باتجربه تیم در انحلال دو تیم برای تیم ملی افزود: از علی رضا جهانبخش تعجب می کنم. او بازیکن باهوشی است و من تعجب می کنم که در معرض این بازی قرار گرفته است. جهانبخش باید این داستان را جمع کند. از جهانبخش می خواهم بلافاصله با بازیکنان دیدار کند و موافقت خود را اعلام کند. نمک پاشیدن بر زخم مردم گناه است. حافظه تاریخی مردم این روزها فراموش نخواهد شد.

وی همچنین گفت: دخالت وزارت ورزش در کار فنی صحیح نیست. وزارت ورزش باید به آقای مجدی کمک کند و بگوید چه می خواهید؟ هرکس از خارج از فدراسیون به آنها مراجعه کرد، باید او را به فدراسیون معرفی کنند. این چارچوب مدیریتی است. یک فرد نمی تواند فدراسیون فوتبال را دور بزند، با مقامات بالاتر صحبت کند، از مقامات بالاتر دستور بگیرد و آنها را به سیستم تحویل دهد. چارچوب باید به طور کامل در اختیار FA باشد.

انتهای پیام