آب شرب تبریز مشکل کیفی ندارد/ تابستان بی وقفه با مردم می گذردایسنا/ آذربایجان شرقی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: آب شرب تبریز مشکل کیفی ندارد.

محمد خانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، در واکنش به فیلم های منتشر شده مبنی بر اختلاط گل و لای با آب آشامیدنی تبریز و بی کیفیتی آب شهر، تایید کرد که آب شرب شهر تبریز آسیبی ندارد. مشکلات کیفی و گل و لای دیده می شود. در آب آشامیدنی فقط مقطعی.

وی افزود: اگر به طور اتفاقی مشکلی در لوله تغذیه شیر آب ایجاد شود، خاک برای لحظه ای با آب مخلوط می شود و با باز شدن شیر آب برای چند ثانیه گل و لای ظاهر می شود اما مشکلی پیش نمی آید.

وی ادامه داد: اگر فردی ادعا می کند آب تبریز بی کیفیت است می تواند آدرس منزل خود را به ما بگوید تا کارشناسان شرکت آب و فاضلاب و مرکز بهداشت در منزل مدعی حضور داشته باشند و پس از نمونه برداری نتیجه را اعلام کنند. در خدمت او خواهد بود.”

خانی درباره وضعیت تامین آب شهر تبریز گفت: شش مترمکعب بر ثانیه آب در تبریز تامین شده و در وضعیت حضوری هستیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون هیچ کم آبی و کم آبی در شهرستان نداریم، افزود: اگر مردم احترام بگذارند و همراهی کنند تابستان امسال را که شرایط بهتری نسبت به تابستان قبل دارد بدون کم آبی سپری می کنیم.

انتهای پیام